Úvodní stranka SDH Kozlov Myslivost Kontakt

Vítejte na oficiálnich stránkách obce KOZLOVHasičká soutěž 2010

Hasiči soutěžili

Okrsek č.17 se opět po roce sešel aby změřil své síly,tentokrát to bylo při oslavách 105 výročí založení sboru dobrovolných hasičů v Kozlově.

Soutěž se konala dne 15.května 2010 svátek měla Žofie a tak jak už sám datum napovídá počasí přímo příšerné,ale hasiči nejsou žádní padavkové a tak i s tímto se dokázali poprat.

Při slavnostním nástupu kde mimo jiné závodníky přišli pozdravit poslanci p.Jan Kasal a p.Petr Zgarba,starosta okresního sdružení p.František Grubauer,vedoucí aktivu zasloužilých hasičů p.Josef Cihlář a řada dalších hostů a sponzorů všechny závodníky a hosty na domácí půdě přivítal starosta obce Kozlov p.Borovský Josef .

Účast byla opět rekordní neboť se zde sešlo 13 družstev mužů 2 družstva dětí a jedno družstvo žen (které dokázalo v celkovém hodnocení požárních útoků obsadit šesté místo mezi muži) někteří členové si na slavnostním nástupu přebrali z rukou představitelů ocenění a vyznamenání,dále byly předány odznaky HASIČ 2 tento odznak získali z SDH Pavlov Tvrdík Josef, Hospodka Jaroslav, Pavelka Lukáš, Svoboda Roman z SDH Ledeč Horký Dan, Pánek Jaroslav, Zatočil Jaroslav, Doležal Tomáš a z SDH Kozlov Tvrdík Josef, Veselka Ondřej, Borovský Tomáš, Vavřička František a Kranda Jaroslav.Pamětní listy si převzali p.Cihlář Josef z Číhoště,  p.Prchal Josef z Jedlé,  p.Pokorný Václav st. z Ledče, p.Novák Jiří z Číhoště a p.Malimánek Václav z Kozlova . Po vylosování pořadí začala soutěž během jednotlivců na 100 m překážek (běží ze sedmi členného družstva tří závodníci) zde se blýskli domácí borci (viz výsledková listina) po ukončení překážkové dráhy se vrhly na start naši nejmladší závodníci  a to na ostro i s vodou,po nich následovali ženy zde nastal problém s technikou ze strany pořadatelů a tak nám ženy museli své umění zopakovat po soutěži mužů.

A jak už to při soutěžích bývá někomu se dařilo více a někomu méně,vše se můžete dočíst ve výsledkové listině která je zveřejněna na vebových stránkách Ledečských hasičů.Soutěž byla ukončena po 17 hodině předáním cen a diplomů, když velitel nakonec zavelel k rozchodu pokračovaly oslavy nadále k poslechu a k tanci nám do pozdních večerních hodin hrála hudba Vysočina kterou řídil p.Petr Hoskovec, grilovalo se maso, udili klobásy, popíjelo pivečko a i něco ostřejšího aby se přežila ta zima která nás celým odpolednem provázela.

Na závěr mi dovolte, abych jménem svým a jménem pořadatelů hasičů z Kozlova poděkoval všem organizátorům,rozhodčím a všem co se na této akci podílely,včetně sponzorů bez kterých se dá málo která akce pořádat (sponzoři jsou též uvedeni na výše zmiňovaných stránkách)

                                                                       Za okrsek č.17 Borovský Josef

                                                                 Starosta obce Kozlov

Výsledky souteží:
In-počasí

TOPlist